3 případy, 1 cíl: Úspěšná záchrana dat ve všedních scénářích

V současné digitální éře je záchrana dat  či obnova smazaných souborů nezbytná pro různé situace, jako je notebook zasažený deštěm, vypraný flash disk nebo smazané SMS z mobilu. 

Naším cílem bylo v těchto konkrétních případech úspěšně obnovit poškozená a ztracená data. S výměnou vadné desky u notebooku, neobvyklými metodami obnovy dat u vypraného flash disku a rychlou obnovou smazaných SMS jsme pomohli našim zákazníkům získat zpět jejich cenná data.

1/ NOTEBOOK V OHROŽENÍ: ZÁCHRANA DAT UTOPENÝCH V DEŠTI

Jeden z našich zákazníků se dostal do nechtěné situace, kdy omylem při příjezdu domů zapomněl notebook na střeše svého automobilu. Zařízení tak bylo po dobu 20 minut vystaveno intenzivnímu dešti a následně nastal problém s jeho spuštěním. Zákazník se na nás obrátil se žádostí o diagnostiku a záchranu dat z pevného disku, zejména pracovních souborů, které byly pouze částečně zálohované.

Po provedení bezplatné diagnostiky zaslaného notebooku jsme zjistili, že vlhkost pronikla celým zařízením a poškodila řídící desku pevného disku (HDD). Existovala také možnost, že celý HDD byl navíc vyzkratován při opakovaných pokusech klienta o spuštění notebooku. Po sdělení těchto informací zákazníkovi, seznámení s celým procesem obnovy dat a odsouhlasení cenové nabídky jsme se pustili do záchrany dat.

Provedli jsme výměnu vadné desky pevného disku, důkladně zkopírovali veškerý obsah disku a následně jsme data propojili s původní složkovou strukturou. Doba realizace v tomto případě byla 8 pracovních dní a cenově se pohybovala v řádech tisíců korun. Záchrana dat se podařila v plném rozsahu, tzn. úspěšnost byla 100 % a obnovena byla všechna původní data. 

2/ VYPRANÝ FLASH DISK: VÝZVA V PODOBĚ ZKORODOVANÉHO DISKU

Naše klientka se nedávno ocitla v nepříjemné situaci. Při praní oděvu svého manžela si nevšimla, že v malém prostoru u pravé kapsy kalhot byl zasunutý flash disk s převážně pracovními daty a soubory. Po dvouhodinové navoněné lázni byla fleška nečitelná a nepodařilo se ji spustit.

Zdarma jsme provedli důkladnou diagnostiku paměťového nosiče a zjistili jsme, že jedinou možností je vypájet paměťový čip z řadiče, následně se pokusit číst data a sestavit je dle algoritmu řadiče. Klientka s tímto postupem souhlasila, stejně tak s cenovou kalkulací obnovy dat z Flash disku a nám nic nebránilo v zahájení záchrany ztracených dat.

Ve výsledku jsme byli úspěšní a dokončili záchrannou operaci během 24 pracovních dní. Obnova dat proběhla částečně v rozsahu 80 %. I přesto, že nebyla obnovena veškerá ztracená data, tento rozsah obnovených dat obsahoval kompletní data, o která v této záchraně šlo.

3/ ZTRACENÉ SMS A ZACHRÁNĚNÁ KOMUNIKACE: OBNOVA DAT Z MOBILNÍHO TELEFONU

Nešťastná maminka se na nás obrátila se žádostí o záchranu dat z mobilního telefonu, která omylem smazala. Většinou se jednalo o obnovu dat SMS zpráv a komunikace přes WhatsApp. Klientka nám kurýrní doručovací službou zaslala svůj mobilní telefon k provedení diagnostiky. Diagnostiku jsme zdarma a důkladně provedli a výsledkem bylo zjištění, že zprávy jsou stále přítomny a mohou být obnoveny.

Majitelce mobilního zařízení s operačním systémem Android jsme popsali průběh obnovy dat z mobilního zařízení, elektronicky zaslali cenovou kalkulaci a po jejím odsouhlasení se pustili do práce. Během pouhých 3 pracovních dnů jsme úspěšně obnovili 100 % původních zpráv a s radostí jsme majitelce zaslali mobil zpět.

Tedy se znovu potvrdilo, že víme, jak obnovit smazané sms. Neváhejte se proto na nás v takových případech obrátit. 

Tyto případy ukazují, že i v situacích, kdy jsou data vážně poškozena, je možné provést jejich záchranu a obnovit tak všechny důležité informace a soubory. Jsme pyšní, že můžeme pomáhat našim zákazníkům získat jejich cenná data zpět.

Pane Ryšávko,
dnes přišel disk s daty a jsem příjemně překvapen, kolik se Vám toho povedlo zachránit/zachovat. Příjemně mě také překvapilo ručně psané děkování a i to, že jste poslali přenosný disk místo HDD, bude to mít větší užitek, jakmile data přesunu na nové místo. A naposledy děkuji za profesionalitu a za to, že jste ignorovali, co jsem tam měl :) Jestli se stane něco podobného někomu z mých známých, tak Vás určitě doporučím. Ještě jednou děkuji
Daniel B.

Vážený pane Ryšávko,
potvrzuji tímto, že jsem obdržel HDD s obnovenými daty v pořádku. Prošli jsme se synem všechny adresáře a nic podstatného nechybí.
Děkuji Vám za Vaši profesionalitu, vstřícnost a ochotu nejen odbornou, ale i lidskou.
Jsem velice spokojen a budu Vaši firmu doporučovat všem, pokud to bude třeba. Přeji Vám mnoho úspěchů.
S pozdravem a díky
Jan B.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.