OBNOVA SMAZANÝCH DAT Z MOBILNÍHO TELEFONU A TABLETU

Jaké je nejčastější poškození mobilu?

K poškození a ztrátě dat v mobilních telefonech nebo tabletech dochází zpravidla z těchto důvodů:

 • mechanické poškození přístroje – pád mobilního telefonu, přejetí automobilem, negativní vlivy počasí (vlhkost, déšť, mráz, přehřátí na slunci), úmysl, chyba elektroniky, výrobní vada, vadný řadič
 • softwarové poškození – virová nákaza, chybná aktualizace OS (Android, Windows), zcizení dat
 • chyba uživatele – omylem naformátovaná karta nebo interní paměť, připojení přístroje k jinému zařízení, jehož vlivem dojde k zneviditelnění dat, smazání dat

Zajímá vás obnovení smazaných souborů z Androidu nebo iPhonu? Níže se dozvíte, z jakých všech značek telefonů a tabletů umíme zachránit data. 

Z jakých mobilních telefonů Vám jsme schopni obnovit ztracená data?

Obnovujeme smazané a ztracené soubory z mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android, Windows a iOS, nejčastěji mobilní telefony značek Samsung, Iphone, Sony, Xiaomi, Huawei. Obnovit data umíme ale i z ostatních značek mobilních telefonů na trhu.

Nebojte se, umíme vyzrát i na ztracené kontakty v mobilu, smazané fotky a dovedeme zachránit i další ztracená data. 

Jak se ztráta poškozených dat v mobilu nebo tabletu nejčastěji projevuje:

 • nejsou dostupná žádná data, fotografie, kontakty, videa, zprávy, dokumenty
 • po zapnutí zařízení se nespustí operační systém (např. po aktualizaci softwaru)
 • zařízení nelze zapnout (po pádu nebo utopení zařízení)
 • přístroj byl uveden do továrního nastavení

MOBIL NEBO TABLET NEFUNGUJE

Jak mohu okamžitě minimalizovat škody?

 • mobilní telefon nebo tablet co nejrychleji vypněte a už jej znovu nezapínejte
 • zapište si, jak a kdy k poruše došlo, např.
  • pád mobilního telefonu nebo tabletu ze stolu, od té doby nejde zapnout
  • omylem jsem mobilní zařízení naformátoval/a, zařízení se sice zapne, ale nevidím svá data
  • mobilní telefon nebo tablet je zpomalený a nelze pracovat s daty
 • kontaktujte nás a my se postaráme o vše ostatní

Průběh obnovy smazaných souborů z mobilu nebo tabletu:

 • každá záchrana dat, fotografií, videí, dokumentů, poznámek a jiných ztracených souborů začíná diagnostikou mobilního zařízení
 • diagnostiku provádíme ZDARMA do 24 hod od doručení mobilního zařízení (v běžný pracovní den, nevztahuje se na víkendy a svátky)
 • mobilní zařízení můžete zaslat kurýrní doručovací službou nebo poštovní službou EMS, případně po telefonické domluvě je možné i osobní předání
 • po obdržení mobilního zařízení provedeme diagnostiku zařízení, kdy jsme schopni určit typ a rozsah závady, která se na disku vyskytla
 • na základě diagnostiky zpracujeme cenovou nabídku obnovy ztracených dat, odhadneme délku procesu a stanovíme možná rizika
 • po Vaší akceptaci cenové nabídky zahájíme záchranu dat a v domluveném časovém horizontu Vás budeme informovat o průběhu a výsledcích obnovy dat
 • pokud se rozhodnete cenovou nabídku pro obnovu ztracených dat neakceptovat, nic se neděje a zařízení Vám na naše náklady zašleme zpět na Vaši adresu

Ceník a časová náročnost záchrany a obnovy ztracených dat z mobilního telefonu nebo tabletu

Ze zkušenosti můžeme říct, že ceník nelze přesně stanovit, protože každý případ obnovy dat je odlišný. Cena se odvíjí od délky řešení, technologické náročnosti a použitého materiálu.

Jiná cena bude u mobilního zařízení se softwarovým poškozením než u zařízení s mechanickým poškozením. Může nastat i situace, kdy se povede pouze částečná obnova dat, v tom případě se i snižuje výsledná cena za záchranu dat.

V případě softwarového poškození zařízení obnova ztracených dat probíhá vykopírováním celé paměti a následně „poskládáním 1 a 0“ do původních souborů. Některé přístroje automaticky data šifrují (kryptují). I v tomto případě je záchrana dat možná, pokud není poškozen řídící čip.

Nechtěné odstranění dat (vymazání, naformátování) má za následek zneviditelnění dat. Obnova dat v tomto případě probíhá úspěšně, pokud se u diagnostiky nezjistí případné komplikace.

Mechanické poškození je řešitelné vykopírováním dat i přes mechanické poškození. V případě neúspěchu se paměťový čip musí vypájet a následně osadit na náhradní řadič a vyčíst. Pro záchranu dat je ještě nutné vykopírovaná data správně poskládat „1 a 0“.

Vyjma nestandardních a velmi složitých případů platí, že je délka obnovy ztracených a poškozených souborů od 3 dnů do 4 týdnů, každý případ je individuální v rozsahu a náročnosti.

Orientační ceník obnovy dat z mobilních telefonů a tabletů

Diagnostika problému

ZDARMA

Smazaná nebo zformátovaná data

1.500 - 3.000 Kč

(Vysypaný koš, omylem zformátované nosiče dat...)

Softwarová chyba datového média

3.000 - 5.000 Kč

(Počítačové viry, poruchy MBR a boot sektorů (nelze spustit operační systém), chybná partition table u disku SSD, jiná softwarová příčina...)

Hardwarová chyba datového média

4.500 - 15.000 Kč

(Chyba vnější elektroniky, disk se netočí nebo vydává zvuky (cvaká), porucha čtecích hlav, špatná identifikace v BIOS, chyba inicializace RAID (server, NAS), jiná hardwarová příčina...)

Poštovné za odeslání obnovených dat zpět klientovi

ZDARMA
Naše ceny jsou individuální stejně jako přístup řešení problému a vždy záleží na množství dat a stupni poškození.

Běžné příčiny ztráty dat z mobilního zařízení:

 • omylem zformátování nebo smazání dat z mobilního zařízení
 • pád mobilního telefonu nebo tabletu ze stolu nebo střechy automobilu
 • pád mobilního zařízení do bazénu, vany nebo kaluže, polití zařízení nápojem
 • rozkousání mobilníhoho zařízení domácím mazlíčkem

Obnovou dat z firemního mobilu jste nám moc pomohli. Zejména telefonních kontaktů.
František L. a kolektiv

Moc jsem tomu nevěřil. Nyní věřím, data mám zpět a navíc bezpečně zazálohované. Klobouk dolů.
Michal J.

Děkuji za rychlou záchranu dat z externího disku.  
Radim K.

ilustrace - palec nahoru

Úspěšnost záchrany ztracených dat u mobilních telefonů a tabletů je 85%.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.