Pozor na podvodné emaily

Podvodné e-maily jsou nežádoucí zprávy, které mají za cíl podvést uživatele nebo získat od nich citlivé informace, jako jsou hesla, bankovní údaje nebo osobní údaje. Podvodné e-maily mohou mít různé formy a techniky, jako je phishing, kdy se vydávají za důvěryhodné osoby nebo organizace a žádají od vás, abyste poskytli své citlivé údaje. Mohou také obsahovat škodlivé přílohy nebo odkazy, které mohou poškodit váš počítač nebo otevřít cestu k úniku vašich osobních údajů.

Abyste se chránili před podvodnými e-maily, je důležité dodržovat několik základních opatření:

 • Buďte opatrní při otevírání e-mailů od neznámých odesílatelů nebo s podezřelým obsahem.
 • Pečlivě zkontrolujte e-mailovou adresu odesílatele, protože podvodníci často používají podobné adresy, které se zdají důvěryhodné.
 • Nikdy neposílejte citlivé informace, jako jsou hesla nebo bankovní údaje, prostřednictvím e-mailu, zejména pokud vás o to někdo žádá v e-mailu.
 • Buďte opatrní při klikání na odkazy v e-mailech. Vždy se ujistěte, že odkaz vede na důvěryhodnou webovou stránku.
 • Aktualizujte svůj antivirový software a antimalwarový program a pravidelně je skenujte.
 • Povolte dvoufaktorové ověřování pro vaše e-mailové účty, pokud je to možné.

Je důležité být obezřetný a chránit své osobní údaje před podvodnými e-maily. Pokud dostanete podezřelý e-mail, měli byste ho označit jako spam nebo ho předat svému poskytovateli e-mailových služeb.

Podvodné e-maily jsou nežádoucí zprávy, které mají za cíl podvést uživatele nebo získat od nich citlivé informace, jako jsou hesla, bankovní údaje nebo osobní údaje. Podvodné e-maily mohou mít různé formy a techniky, jako je phishing, kdy se vydávají za důvěryhodné osoby nebo organizace a žádají od vás, abyste poskytli své citlivé údaje. Mohou také obsahovat škodlivé přílohy nebo odkazy, které mohou poškodit váš počítač nebo otevřít cestu k úniku vašich osobních údajů.

 • Phishingové e-maily: Phishingové e-maily se vydávají za legitimní organizace, jako jsou banky, platební brány, sociální média nebo dokonce vládní agentury. Mají za cíl získat vaše citlivé informace, jako jsou hesla, bankovní údaje nebo osobní údaje, tím, že vás přesvědčí, abyste klikli na odkaz a vyplnili své údaje na falešné webové stránce.
 • E-maily s výhrou nebo loterií: Tyto e-maily tvrdí, že jste vyhráli velkou sumu peněz v loterii, soutěži nebo výherní hře. Cílem je získat od vás platbu nebo vaše osobní údaje jako podvodnou poplatek nebo pro ověření identity, i když žádná skutečná výhra neexistuje.
 • E-maily s naléhavou žádostí o finanční pomoc: Tento typ podvodného e-mailu se vydává za blízkého přítele, rodinného člena nebo známého, který tvrdí, že je v nesnázích a naléhavě potřebuje peníze. Cílem je získat finanční prostředky podvodným způsobem.
 • E-maily s malwarovými přílohami: Tento typ e-mailů obsahuje přílohu, která je ve skutečnosti škodlivý program, jako je virus, ransomware nebo spyware. Pokud otevřete takovou přílohu, může to vést k poškození vašeho počítače nebo k odcizení vašich osobních údajů.
 • E-maily s falešnými nabídkami práce: Podvodné e-maily s falešnými nabídkami práce slibují výhodné zaměstnání nebo lukrativní příležitosti. Cílem je získat od vás osobní údaje nebo peníze jako podvodný poplatek nebo za školení.
 • E-maily s vydíráním: Tyto e-maily hrozí, že zveřejní kompromitující informace nebo intimní fotografie, pokud nezaplatíte výkupné. Cílem je vydělat peníze a vydírat oběti.
ilustrace - vykricnik
Je důležité být obezřetný a pečlivě prověřovat každý e-mail, zejména od neznámých odesílatelů. Nedůvěřujte pochybným e-mailům a nedávejte své citlivé informace bezpečným způsobem.

Pane Ryšávko,
dnes přišel disk s daty a jsem příjemně překvapen, kolik se Vám toho povedlo zachránit/zachovat. Příjemně mě také překvapilo ručně psané děkování a i to, že jste poslali přenosný disk místo HDD, bude to mít větší užitek, jakmile data přesunu na nové místo. A naposledy děkuji za profesionalitu a za to, že jste ignorovali, co jsem tam měl :) Jestli se stane něco podobného někomu z mých známých, tak Vás určitě doporučím. Ještě jednou děkuji
Daniel B.

Vážený pane Ryšávko,
potvrzuji tímto, že jsem obdržel HDD s obnovenými daty v pořádku. Prošli jsme se synem všechny adresáře a nic podstatného nechybí.
Děkuji Vám za Vaši profesionalitu, vstřícnost a ochotu nejen odbornou, ale i lidskou.
Jsem velice spokojen a budu Vaši firmu doporučovat všem, pokud to bude třeba. Přeji Vám mnoho úspěchů.
S pozdravem a díky
Jan B.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.