A notebooková brašna letí k zemi...

V srpnu 2022 jsme zachránili další ze stovek mechanicky poškozených pevných disků (HDD). Typická situace – klient, který si nosí externí pevný disk společně s notebookem v tašce. Nejen že riskuje případné odcizení, a tím i ztrátu zálohy, ale také disk vystavuje nebezpečí pádu, bouchnutí nebo jinému mechanickému poškození. A to se právě stalo. Přes Kontaktní formulář se na nás obrátil klient, že mu upadla taška s notebookem a od té doby v externím pevném disku po připojení „cvaká a vrčí“. (Záchrana dat z externího pevného disku)

Zákazník nám zaslal disk poštou k diagnostice záchrany dat. Zjistili jsme poškození čtecích hlav a paměťové plotny. Po vysvětlení situace zákazníkovi, specifikaci typu a rozsahu poškození pevného disku a potvrzení cenové nabídky obnovy dat, jsme se pustili do záchrany dat.

V tomto případě záchrana proběhla úspěšně za 10 pracovních dní. Poškození a nenávratné zničení dat bylo 8 %, ostatní data jsme úspěšně obnovili. Jednalo se zejména o účetnictví, výkazy práce, technické výkresy a jiná data především pracovního charakteru.

Obnovená data jsme klientovi nakopírovali na nový externí disk, který si předem vybral v eshopu nejmenované zelené postavičky známé z TV reklam. Disk jsme za zákazníka vyzvedli a provedli nakopírování dat. (FAQ - Na jaký datový nosič nahrajete obnovená data?)

V poslední řadě jsme klienta na jeho přání poučili o zásadách uchovávání dat, aby se situace již neopakovala.

Pane Ryšávko,
dnes přišel disk s daty a jsem příjemně překvapen, kolik se Vám toho povedlo zachránit/zachovat. Příjemně mě také překvapilo ručně psané děkování a i to, že jste poslali přenosný disk místo HDD, bude to mít větší užitek, jakmile data přesunu na nové místo. A naposledy děkuji za profesionalitu a za to, že jste ignorovali, co jsem tam měl :) Jestli se stane něco podobného někomu z mých známých, tak Vás určitě doporučím. Ještě jednou děkuji
Daniel B.

Vážený pane Ryšávko,
potvrzuji tímto, že jsem obdržel HDD s obnovenými daty v pořádku. Prošli jsme se synem všechny adresáře a nic podstatného nechybí.
Děkuji Vám za Vaši profesionalitu, vstřícnost a ochotu nejen odbornou, ale i lidskou.
Jsem velice spokojen a budu Vaši firmu doporučovat všem, pokud to bude třeba. Přeji Vám mnoho úspěchů.
S pozdravem a díky
Jan B.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.