ZÁCHRANA DAT Z PEVNÉHO DISKU
(SSD nebo Solid-State Drive)

Co je pevný disk?

Moderní pevný disk (SSD nebo Solid-State Drive) je zařízení pro záznam a čtení dat, které ukládá data pomocí tranzistorů. Disky SSD neobsahují žádné pohyblivé části, proto jsou odolnější vůči mechanickým otřesům, jejich výkon je tichý a spotřeba nižší. Nejčastěji se umisťují do stolních počítačů a notebooků jako disky pro operační systém a nejpoužívanější aplikace. Výhoda tohoto interního pevného disku je vysoká rychlost, nevýhodou může být výrazně vyšší cena.

Z jakých pevných disků (SSD) Vám jsme schopni obnovit ztracená data?

Poškozená nebo ztracená data jsme schopni obnovit z disků o velikosti 3,5" (stolní počítače a servery) nebo 2,5" (notebooky), které jsou k systému připojené kabely SATA nebo IDE.

Nejčastěji obnovujeme ztracené soubory z pevných disků od výrobců Maxtor, Western Digital, Seagate, Hitachi, Samsung, IBM, ADATA, Toshiba a Fujitsu.

Jak se poškození pevného disku (SSD) nejčastěji projevuje:

 • počítač zobrazí ikonu pevného disku, ta ale nereaguje a nelze na ni kliknout
 • počítač zobrazí ikonu pevného disku, ale po kliknutí na ni se zobrazí hlášky typu: Disk nelze otevřít, Zařízení je zaneprázdněno, Vložte disk, apod.
 • ikona pevného disku není po připojení vidět v sekci Tento počítač, ale je vidět v sekci Spravovat úložiště
 • ikona pevného disku není vidět v sekci Tento počítač ani Spravovat úložiště
 • pevný disk pracuje, ale nevidíte žádná svá data
 • pevný disk pracuje, vidíte svá data, ale nelze s nimi pracovat

DISK NEFUNGUJE

Jak mohu okamžitě minimalizovat škody?

 • Pevný disk co nejrychleji odpojte od počítače vytáhnutím napěťového kabelu ze sítě elektrického napětí
 • pevný disk už dále nepoužívejte
 • zapište si jak a kdy k poruše došlo, např.
  • pád notebooku ze stolu, od té doby v pevném disku cvaká
  • omylem jsem naformátoval/a disk, disk se sice připojí, ale nevidím svá data
  • pevný disk se po zapnutí počítače dlouho připojoval, počítač je zpomalený a nelze pracovat s daty
 • kontaktujte nás a my se postaráme o vše ostatní

Průběh obnovy smazaných souborů:

 • každá záchrana dat a ztracených souborů začíná diagnostikou zařízení
 • diagnostiku provádíme ZDARMA do 24 hod od doručení pevného disku (v běžný pracovní den, nevztahuje se na víkendy a svátky)
 • pevný disk můžete zaslat kurýrní doručovací službou nebo poštovní službou EMS, případně po telefonické domluvě je možné i osobní předání
 • po obdržení pevného disku provedeme diagnostiku zařízení, kdy jsme schopni určit typ a rozsah závady, která se na disku vyskytla
 • na základě diagnostiky zpracujeme cenovou nabídku obnovy ztracených dat, odhadneme délku procesu a stanovíme možná rizika
 • po Vaší akceptaci cenové nabídky zahájíme záchranu dat a v domluveném časovém horizontu Vás budeme informovat o průběhu a výsledcích obnovy dat
 • pokud se rozhodnete cenovou nabídku pro obnovu ztracených dat neakceptovat, nic se neděje a pevný disk Vám na naše náklady zašleme zpět na Vaši adresu
ilustrace - vykricnik
Je důležité zdůraznit, že se jedná o záchranu a obnovu poškozených nebo ztracených dat a souborů, nikoliv o opravu pevného disku. Datový nosič je ve většině případů po obnově dat nefunkční a mnohdy v ještě horším stavu, než jsme ho obdrželi. Pokud by tomu tak nebylo a datový nosič by byl nadále funkční, nedoporučujeme jeho další používání, jelikož se chyba může opakovat a může pro vás mít mnohem fatálnější dopad.

Ceník a časová náročnost záchrany a obnovy ztracených dat

Ze zkušenosti můžeme říct, že přesný ceník nelze přesně stanovit, protože každý případ obnovy dat je odlišný. Cena se odvíjí od délky řešení, technologické náročnosti a použitého materiálu.

Jiná cena bude např. u pevného disku (SSD) 500 GB se softwarovým poškozením než u pevného disku s mechanickým poškozením a třeba ještě v RAID poli. Může nastat i situace, kdy se povede pouze částečná obnova dat, v tom případě se i úměrně snižuje výsledná cena za záchranu dat.

Vyjma nestandardních a velmi složitých případů platí, že je délka obnovy ztracených a poškozených souborů od 3 dnů do 4 týdnů, každý případ je individuální v rozsahu a náročnosti.

Orientační ceník obnovy dat

Diagnostika problému

ZDARMA

Smazaná nebo zformátovaná data

1.500 - 3.000 Kč

(Vysypaný koš, omylem zformátované nosiče dat...)

Softwarová chyba datového média

3.000 - 5.000 Kč

(Počítačové viry, poruchy MBR a boot sektorů (nelze spustit operační systém), chybná partition table u disku SSD, jiná softwarová příčina...)

Hardwarová chyba datového média

4.500 - 15.000 Kč

(Chyba vnější elektroniky, disk se netočí nebo vydává zvuky (cvaká), porucha čtecích hlav, špatná identifikace v BIOS, chyba inicializace RAID (server, NAS), jiná hardwarová příčina...)

Poštovné za odeslání obnovených dat zpět klientovi

ZDARMA
Naše ceny jsou individuální stejně jako přístup řešení problému a vždy záleží na množství dat a stupni poškození.

Běžné příčiny havárie pevného disku SSD:

 • zformátování nebo smazání dat z pevného disku
 • pád notebooku ze stolu nebo střechy automobilu
 • přejetí notebooku automobilem
 • pád zařízení do bazénu nebo vany
 • poškození počítače nebo notebooku v opilosti
 • pevný disk díky běžnému opotřebení časem přestane zničehonic a bez varování fungovat a neexistuje žádná záloha dat

Pane Ryšávko,
dnes přišel disk s daty a jsem příjemně překvapen, kolik se Vám toho povedlo zachránit/zachovat. Příjemně mě také překvapilo ručně psané děkování a i to, že jste poslali přenosný disk místo HDD, bude to mít větší užitek, jakmile data přesunu na nové místo. A naposledy děkuji za profesionalitu a za to, že jste ignorovali, co jsem tam měl :) Jestli se stane něco podobného někomu z mých známých, tak Vás určitě doporučím. Ještě jednou děkuji
Daniel B.

Vážený pane Ryšávko,
potvrzuji tímto, že jsem obdržel HDD s obnovenými daty v pořádku. Prošli jsme se synem všechny adresáře a nic podstatného nechybí.
Děkuji Vám za Vaši profesionalitu, vstřícnost a ochotu nejen odbornou, ale i lidskou.
Jsem velice spokojen a budu Vaši firmu doporučovat všem, pokud to bude třeba. Přeji Vám mnoho úspěchů.
S pozdravem a díky
Jan B.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

ilustrace - palec nahoru

Dosahujeme 95% úspěšnosti u obnovy dat z pevných SSD disků.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.