ZÁCHRANA DAT Z PEVNÉHO DISKU
(HDD NEBO HARD DISK DRIVE)

Záchrana HDD

Co je pevný disk?

Pevný disk (HDD nebo Hard Disk Drive) je elektromechanické zařízení pro záznam a čtení dat, které ukládá data na rotující plotny pomocí čtecí/zápisové hlavy. Nejčastěji ho najdeme jako primární nebo záložní paměť ve stolním počítači, notebooku nebo ve spotřební elektronice (např. videorekordéry). Výhoda tohoto interního pevného disku je jeho nízká cena, nevýhodou může být výrazně pomalejší výkon.

Obnovení dat z HDD

Obnova poškozeného disku, respektive obnova smazaných dat z HDD patří mezi úkoly, kterým se často věnujeme. Jak vytáhnout data z HDD? 

Poškozená nebo ztracená data jsme schopni obnovit z disků o velikosti 3,5" (stolní počítače a servery) nebo 2,5" (notebooky), které jsou k systému připojené kabely SATA nebo IDE.

Nejčastěji obnovujeme ztracené soubory z pevných disků od výrobců Maxtor, Western Digital, Seagate, Hitachi, Samsung, IBM, ADATA, Toshiba a Fujitsu.

Jak se poškození pevného disku (HDD) nejčastěji projevuje:

 • počítač zobrazí ikonu pevného disku, ta ale nereaguje a nelze na ni kliknout
 • počítač zobrazí ikonu pevného disku, ale po kliknutí na ni se zobrazí hlášky typu: Disk nelze otevřít, Zařízení je zaneprázdněno, Vložte disk, apod.
 • ikona pevného disku není po připojení vidět v sekci Tento počítač, ale je vidět v sekci Spravovat úložiště
 • ikona pevného disku není vidět v sekci Tento počítač ani Spravovat úložiště
 • pevný disk po připojení cvaká nebo chrčí
 • pevný disk po připojení nevydává žádný zvuk a ikona pevného disku není nikde vidět
 • pevný disk pracuje, ale nevidíte žádná svá data
 • pevný disk pracuje, vidíte svá data, ale nelze s nimi pracovat

Získání dat z poškozeného disku se může jevit jako předem prohraný boj, ale není tomu tak. Neházejte flintu do žita a spojte se s námi

DISK NEFUNGUJE

Jak mohu okamžitě minimalizovat škody?

Pokud zaznamenáte, že jste ztratili data z pevného disku, nepanikařte. Pro opravu a záchranu dat na disku je klíčové řídit se následujícími kroky: 

 • Pevný disk co nejrychleji odpojte od počítače vytáhnutím napěťového kabelu ze sítě elektrického napětí
 • pevný disk už dále nepoužívejte
 • zapište si jak a kdy k poruše došlo, např.
  • pád notebooku ze stolu, od té doby v pevném disku cvaká
  • omylem jsem naformátoval/a disk, disk se sice připojí, ale nevidím svá data
  • pevný disk se po zapnutí počítače dlouho připojoval, počítač je zpomalený a nelze pracovat s daty

Pokud stále váháte, jak získat data z poškozeného harddisku, určitě neuděláte chybu, když se obrátíte na profesionály. Kontaktujte nás a my se postaráme o vše potřebné včetně opravy dat na disku či jejich vytažení z HDD. 

Průběh obnovy smazaných souborů:

 • každá záchrana dat a ztracených souborů začíná diagnostikou zařízení
 • diagnostiku provádíme ZDARMA do 24 hod od doručení pevného disku (v běžný pracovní den, nevztahuje se na víkendy a svátky)
 • pevný disk můžete zaslat kurýrní doručovací službou nebo poštovní službou EMS, případně po telefonické domluvě je možné i osobní předání
 • po obdržení pevného disku provedeme diagnostiku zařízení, kdy jsme schopni určit typ a rozsah závady, která se na disku vyskytla
 • na základě diagnostiky zpracujeme cenovou nabídku obnovy ztracených dat, odhadneme délku procesu a stanovíme možná rizika
 • po Vaší akceptaci cenové nabídky zahájíme záchranu dat a v domluveném časovém horizontu Vás budeme informovat o průběhu a výsledcích obnovy dat
 • pokud se rozhodnete cenovou nabídku pro obnovu ztracených dat neakceptovat, nic se neděje a pevný disk Vám na naše náklady zašleme zpět na Vaši adresu
ilustrace - vykricnik
Je důležité zdůraznit, že se jedná o záchranu a obnovu poškozených nebo ztracených dat a souborů, nikoliv o opravu pevného disku. Datový nosič je ve většině případů po obnově dat nefunkční a mnohdy v ještě horším stavu, než jsme ho obdrželi. Pokud by tomu tak nebylo a datový nosič by byl nadále funkční, nedoporučujeme jeho další používání, jelikož se chyba může opakovat a může pro vás mít mnohem fatálnější dopad.

Záchrana dat z disku - cena

Ze zkušenosti můžeme říct, že přesný ceník nelze přesně stanovit, protože každý případ obnovy dat je odlišný. Cena se odvíjí od délky řešení, technologické náročnosti a použitého materiálu.

Jiná cena bude např. u pevného disku (HDD) 500 GB se softwarovým poškozením než u pevného disku s mechanickým poškozením a třeba ještě v RAID poli. Může nastat i situace, kdy se povede pouze částečná obnova dat, v tom případě se i úměrně snižuje výsledná cena za záchranu dat.

Vyjma nestandardních a velmi složitých případů platí, že je délka obnovy ztracených a poškozených souborů od 3 dnů do 4 týdnů, každý případ je individuální v rozsahu a náročnosti.

Orientační ceník obnovy dat

Diagnostika problému

ZDARMA

Smazaná nebo zformátovaná data

1.500 - 3.000 Kč

(Vysypaný koš, omylem zformátované nosiče dat...)

Softwarová chyba datového média

3.000 - 5.000 Kč

(Počítačové viry, poruchy MBR a boot sektorů (nelze spustit operační systém), chybná partition table u disku SSD, jiná softwarová příčina...)

Hardwarová chyba datového média

4.500 - 15.000 Kč

(Chyba vnější elektroniky, disk se netočí nebo vydává zvuky (cvaká), porucha čtecích hlav, špatná identifikace v BIOS, chyba inicializace RAID (server, NAS), jiná hardwarová příčina...)

Poštovné za odeslání obnovených dat zpět klientovi

ZDARMA
Naše ceny jsou individuální stejně jako přístup řešení problému a vždy záleží na množství dat a stupni poškození.

Běžné příčiny havárie pevného disku HDD:

 • zformátování nebo smazání dat z pevného disku
 • pád notebooku ze stolu nebo střechy automobilu
 • přejetí notebooku automobilem
 • pád zařízení do bazénu nebo vany
 • poškození počítače nebo notebooku v opilosti
 • pevný disk díky běžnému opotřebení časem přestane zničehonic a bez varování fungovat a neexistuje žádná záloha dat

Pane Ryšávko,
dnes přišel disk s daty a jsem příjemně překvapen, kolik se Vám toho povedlo zachránit/zachovat. Příjemně mě také překvapilo ručně psané děkování a i to, že jste poslali přenosný disk místo HDD, bude to mít větší užitek, jakmile data přesunu na nové místo. A naposledy děkuji za profesionalitu a za to, že jste ignorovali, co jsem tam měl :) Jestli se stane něco podobného někomu z mých známých, tak Vás určitě doporučím. Ještě jednou děkuji
Daniel B.

Vážený pane Ryšávko,
potvrzuji tímto, že jsem obdržel HDD s obnovenými daty v pořádku. Prošli jsme se synem všechny adresáře a nic podstatného nechybí.
Děkuji Vám za Vaši profesionalitu, vstřícnost a ochotu nejen odbornou, ale i lidskou.
Jsem velice spokojen a budu Vaši firmu doporučovat všem, pokud to bude třeba. Přeji Vám mnoho úspěchů.
S pozdravem a díky
Jan B.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

ilustrace - palec nahoru

Dosahujeme 95% úspěšnosti u obnovy dat z pevných HDD disků.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.