ZÁCHRANA DAT Z WHATSAPP A MESSENGERU

V roce 2023 jsme řešili několik případů kdy jsme zachraňovali data, fotografie, chat nebo videa z multiplatformních aplikací. Uvádíme 2 podle nás nejzajímavější.

1/ Záchrana omylem vymazaných fotografií z aplikace WHATSAPP

Obrátila se na nás paní, že si omylem ve spěchu v práci vymazala veškeré fotografie z WhatsApp. Její dotaz zněl zda jsme schopni provést záchranu fotek z WhatsApp, popřípadě jí poradit zálohování těchto fotek aby se situace neopakovala. Technici po diagnostice přístroje viděli fragmenty souborů které by mohli fotografiemi být. Ovšem toto nešlo tvrdit z jistotou. Data by se musela začít zachraňovat. Paní jsme o této skutečnosti informovali a navrhli cenu realizace v řádech tisíců korun.

Po odsouhlasení částky a doby realizace jsme spustili záchranu fotek z WhatsApp. Po použití dvou speciálních software jsme zachránili cca 80% fotek. Více již v přístroji nešlo dohledat.

Záchrana fotografií z WhatsApps trvala cca 10 dní a cenově vyšla na nižší tisíce korun. Poté jsme paní doporučili způsoby jak svoje fotografie zálohovat.

Jak je vidět nikdy není vše ztraceno. Vždy je potřeba vypracovat alespoň diagnostiku zařízení a zjistit technické náležitosti. Diagnostiku provádíme zdarma do 24 hodin od doručení.

V roce 2023 jsme řešili několik případů kdy jsme zachraňovali data, fotografie, chat nebo videa z multiplatformních aplikací. Uvádíme 2 podle nás nejzajímavější.

2/ Záchrana chatu z aplikace Messenger

Obrátila se na nás jistá stavební společnost, která svévolně po aktualizaci aplikace Messenger přišla o veškerou chat komunikaci převážně z obchodními klienty. V rámci chatu přišla zejména o technické upřesnění již probíhajících zakázek, údaje nutné k vystavování faktur a také profesní komunikaci mezi kanceláří a lidmi v terénu. Všechny tyto údaje by se teoreticky daly dohledat ovšem bylo by to velmi zdlouhavé. Přišla tedy objednávka která zněla: záchrana chatu z aplikace Messenger.

Došlo k diagnostice zařízení a ke zjištění, že data v zařízení jsou jen nejsou vidět. Obratem došlo za použití speciálního software k záchraně dat z aplikace Messenger.

Doba realizace v tomto případě byla 2 pracovní dny a cena v jednotkách tisíců korun. Majiteli dat – stavební společnosti jsme ušetřili cenné hodiny práce s dohledáváním ztracené komunikace.

Děkujeme za záchranu fotek a videí z aplikace WhatsApp
Jana A Pepa H.

Chtěl bych touto cestou poděkovat především technikům za rychlou a bezchybnou záchranu dat z mého disku.
Antonín B.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.