OBNOVA SMAZANÝCH SOUBORŮ A DAT Z KOŠE

Do této situace se jistě alespoň jednou dostala drtivá většina z nás, ať už v soukromém životě, nebo v tom pracovním. Omylem vyhodíte do koše soubory, projekty, účetní tabulky, fotografie, videa nebo jiná důležitá data. Jak ale tyto smazané soubory nebo fotky z Koše obnovit?

Pokud tato situace nastane, tak není ještě vše definitivně ztraceno. Chcete zkusit obnovu smazaných dat svépomocí? Možností máte několik. V případě, že jde ale o důležitá nebo cenná data a chcete mít stoprocentní jistotu, že nedojde k ještě větší ztrátě dat, doporučujeme kontaktovat profesionální firmu. Jako odborníci v oboru záchrany a obnovy dat Vám zajistíme maximální výtěžnost dat s minimálním rizikem poškození paměťového média nebo další ztrátou dat a souborů.

Soubory a data, která byla smazána (vysypána) do Koše

Cesta k obnově smazaných dat je vcelku jednoduchá a otázkou několika kliknutí v situaci, kdy jste soubory pouze odstranili a přesunuli do Koše. Otevřete si Koš, označte všechny soubory, které chcete obnovit, a po kliknutí pravým tlačítkem myši zvolte možnost Obnovit. Soubory se zobrazí v původním umístění, kde se nacházely před vysypáním do Koše, nebo je jednoduše můžete přetáhnout myší z Koše na plochu.

Soubory a data, která již byla smazána (vysypána) z Koše

Horší je to v případě, že jste Koš už stihli vysypat. V tento moment se data „zneviditelnila“ a byla označena jako prostor, který může být následně přepsán novými daty. Proto zde rozhoduje i čas, čím dříve se pustíte do obnovy dat, tím lépe, protože je velká pravděpodobnost, že se „zneviditelněná“ data nepřepíší daty novými. Můžete se pokusit o obnovu smazaných dat volně dostupnými softwarovými nástroji, jako je např. program CCleaner nebo Recuva. Obecně tyto nástroje ovšem nefungují vždy na 100 % a neodborným zásahem můžete napáchat ještě více škody. Pokud se jedná o důležitá data, neriskujte a obraťte se na odborníky.

Programy na obnovu smazaných dat

Na internetu najdete nespočetné množství softwaru nebo freewaru na záchranu nebo obnovu smazaných dat, mezi nejčastěji používané programy patří Recuva, IObit Undelete, Recoverit, Testdisk, Disk Drill Data Recovery, PhotoRec, Data Rescue. Tyto programy nabízejí bezplatné verze s omezenými funkcionalitami obnovy dat nebo verze placené, kde máte mnohem širší pole působnosti.

Mezi výhody použití programu pro obnovu dat patří pocit, že vše zvládnete rychle, bez pomoci třetí strany a hlavně levně. Program dokáže obnovit smazaná data nejen z operační paměti počítače, notebooku, tabletu nebo mobilního telefonu, ale pokud se jedná o softwarovou chybu, tak i z paměťových nosičů, jako je pevný disk HDD, SSD, externí pevný disk, Flash disk a další. Nevýhody ale bohužel převažují nad výhodami. Může být obnovena pouze část smazaných souborů a Vy se nedozvíte důvod nebo naopak vlivem neodborného zásahu může být ztraceno více souborů, než tomu bylo na začátku. Programy na obnovu smazaných dat nefungují, a nedoporučují se používat, u smazaných dat vlivem mechanického poškození operační paměti nebo datového nosiče.

Jaké jsou nejčastější důvody smazání (vysypání) dat z Koše?

Smazání fotek, souborů a dat do Koše, nebo i vysypáním z Koše, technicky znamená pouze zneviditelnění souborů a označení prostoru, který může být následně přepsán náhradními daty.

K obnově smazaných souborů a dat z Koše dochází zpravidla v těchto případech:

 • softwarové poškození – chybná aktualizace OS, zcizení dat nebo pokud se obětí ransomware (tzv. vyděračský software nebo program, který zašifruje data v systému a od oběti žádá výkupné za obnovení přístupu)
 • chyba uživatele – omylem smazaná data, naformátovaná karta nebo interní paměť, uvedení do továrního nastavení, připojení přístroje k jinému zařízení, jehož vlivem dojde k zneviditelnění souborů nebo smazání dat

Z jakých zařízení Vám jsme schopni obnovit smazaná data z Koše?

Obnovujeme smazané a ztracené soubory a data, smazané fotografie a videa, ale i smazané konverzace, zprávy a SMS z mobilních telefonů a tabletů, které využívají mobilní operační systém Android nebo iOS.

Nejčastěji obnovujeme:

 • firemní projekty, diplomové práce, fotky a videa z notebooků a počítačů s operačním systémem Windows, Apple, Linux, …
 • z mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android, iOS nebo Windows
 • smazané a odstraněné emaily z poštovních klientů, jako je Outlook, Thunderbird, Apple Mail a jiné

POVEDLO SE MI VYSYPAT SOUBORY Z KOŠE

Jak mohu okamžitě minimalizovat škody?

 • zařízení co nejrychleji vypněte a už jej znovu nezapínejte
 • nepoužívejte stejné zařízení ke stažení programu na obnovu dat, jelikož instalace programu může přepsat „zneviditelněná“ data
 • zapište si jak a kdy k poruše došlo, např. omylem jsem mobilní zařízení naformátoval/a, zařízení se sice zapne, ale nevidím svá data
 • kontaktujte nás a my se postaráme o vše ostatní

Průběh obnovy smazaných souborů z vysypaného Koše:

 • každá záchrana dat, fotografií, videí, dokumentů, poznámek a jiných ztracených souborů začíná diagnostikou zařízení
 • diagnostiku provádíme ZDARMA do 24 hod od doručení zařízení (v běžný pracovní den, nevztahuje se na víkendy a svátky)
 • zařízení můžete zaslat kurýrní doručovací službou nebo poštovní službou EMS, případně po telefonické domluvě je možné i osobní předání
 • po obdržení zařízení provedeme diagnostiku zařízení, kdy jsme schopni určit typ a rozsah závady, která se na disku vyskytla
 • na základě diagnostiky zpracujeme cenovou nabídku obnovy ztracených dat, odhadneme délku procesu a stanovíme možná rizika
 • po Vaší akceptaci cenové nabídky zahájíme záchranu dat a v domluveném časovém horizontu Vás budeme informovat o průběhu a výsledcích obnovy dat
 • pokud se rozhodnete cenovou nabídku pro obnovu ztracených dat neakceptovat, nic se neděje a zařízení Vám na naše náklady zašleme zpět na Vaši adresu

Ceník a časová náročnost záchrany a obnovy ztracených dat z vysypaného Koše

Ze zkušenosti můžeme říct, že ceník nelze přesně stanovit, protože každý případ obnovy dat je odlišný. Cena se odvíjí od délky řešení, technologické náročnosti a použitého materiálu. Může nastat i situace, kdy se povede pouze částečná obnova dat, v tom případě se i snižuje výsledná cena za záchranu dat.

Nechtěné odstranění dat (vymazání, naformátování) má za následek zneviditelnění dat. Obnova dat v tomto případě probíhá úspěšně, pokud se u diagnostiky nezjistí případné komplikace.

Vyjma nestandardních a velmi složitých případů platí, že je délka obnovy ztracených a poškozených souborů od 3 dnů do 4 týdnů, každý případ je individuální v rozsahu a náročnosti.

Orientační ceník obnovy dat:

Diagnostika problému

ZDARMA

Smazaná nebo zformátovaná data

1.500 - 3.000 Kč

(Vysypaný koš, omylem zformátované nosiče dat...)

Softwarová chyba datového média

3.000 - 5.000 Kč

(Počítačové viry, poruchy MBR a boot sektorů (nelze spustit operační systém), chybná partition table u disku SSD, jiná softwarová příčina...)

Hardwarová chyba datového média

4.500 - 15.000 Kč

(Chyba vnější elektroniky, disk se netočí nebo vydává zvuky (cvaká), porucha čtecích hlav, špatná identifikace v BIOS, chyba inicializace RAID (server, NAS), jiná hardwarová příčina...)

Poštovné za odeslání obnovených dat zpět klientovi

ZDARMA
Naše ceny jsou individuální stejně jako přístup řešení problému a vždy záleží na množství dat a stupni poškození.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

Moc jsem tomu nevěřil. Nyní věřím, data mám zpět a navíc bezpečně zazálohované. Klobouk dolů.
Michal J.

Moc děkuji poskozenadata.cz za obnovu fotek a videí mé milované dcery z mobilního telefonu.
Alena R.

ilustrace - palec nahoru

Úspěšnost záchrany ztracených dat z Vysypaného koše je 85 %.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.