OBNOVA SMAZANÝCH DAT Z OPERAČNÍHO SYSTÉMU ANDROID A IOS

Mobily a tablety jsou nepostradatelnou součástí našich životů jak v osobním životě, tak v tom pracovním. Správné fungování je již dávno považováno za samozřejmost a na zálohu dat myslí pouze zlomek uživatelů. 

Jak tedy obnovit smazané sms, jak zachránit smazané fotky z mobilu, jak se dostat k fotkám z rozbitého telefonu nebo jak obnovit omylem smazaná videa? Kontaktujte nás, obnovujeme data z operačního systému Android a iOS s vysokou úspěšností.

Operační systém Android je open source (otevřený software) mobilní operační systém, který má celosvětově mezi operačními systémy největší zastoupení a jehož vývoj vede společnost Google. Nejčastěji ho najdete v mobilních telefonech, tabletech, chytrých televizích, ale i v ostatních zařízeních.

Operační systém iOS je na rozdíl od Androidu uzavřeným operačním systémem, který je vyvíjen na míru pouze pro mobilní telefony od společnosti Apple.

Jaké je nejčastější poškození mobilu nebo tabletu?

Smazání fotek nebo videí technicky znamená pouze zneviditelnění souborů a označení prostoru, který může být následně přepsán náhradními daty.

K poškození a ztrátě dat v mobilních telefonech nebo tabletech dochází zpravidla z těchto důvodů:

 • hardwarové poškození - mechanické poškození přístroje, jako je pád mobilního telefonu, přejetí automobilem, negativní vlivy počasí (vlhkost, déšť, mráz, přehřátí na slunci), úmysl, chyba základní desky nebo elektroniky, výrobní vada
 • softwarové poškození – virová nákaza, chybná aktualizace OS (Android, Windows), zcizení dat
 • chyba uživatele – omylem smazaná data, naformátovaná karta nebo interní paměť, uvedení do továrního nastavení, připojení přístroje k jinému zařízení, jehož vlivem dojde k zneviditelnění souborů nebo smazání dat

Z jakých zařízení Vám jsme schopni obnovit ztracená data?

Obnovujeme smazané a ztracené soubory a data, smazané fotografie a videa, ale i smazané konverzace, zprávy a SMS z mobilních telefonů a tabletů, které využívají mobilní operační systém Android nebo iOS. Umíme tedy obnovit smazané sms z iPhone i zařízení využívající Android. 

Jak se ztráta poškozených dat v OS Android nebo iOS nejčastěji projevuje:

 • nejsou dostupná žádná data, fotografie, kontakty, videa, zprávy, SMS, dokumenty
 • po zapnutí zařízení se nespustí operační systém (např. po aktualizaci softwaru)
 • zařízení nelze zapnout (po pádu nebo utopení zařízení)
 • přístroj byl uveden do továrního nastavení

MOBIL NEBO TABLET NEFUNGUJE

Jak mohu okamžitě minimalizovat škody?

 • mobilní telefon nebo tablet co nejrychleji vypněte a už jej znovu nezapínejte
 • zapište si jak a kdy k poruše došlo, např.
  • pád mobilního telefonu nebo tabletu ze stolu, od té doby nejde zapnout
  • omylem jsem mobilní zařízení naformátoval/a, zařízení se sice zapne, ale nevidím svá data
  • mobilní telefon nebo tablet je zpomalený a nelze pracovat s daty
 • kontaktujte nás a my se postaráme o vše ostatní

Průběh obnovy smazaných souborů z mobilu nebo tabletu:

 • každá záchrana dat, fotografií, videí, dokumentů, poznámek a jiných ztracených souborů začíná diagnostikou mobilního zařízení
 • diagnostiku provádíme ZDARMA do 24 hod od doručení mobilního zařízení (v běžný pracovní den, nevztahuje se na víkendy a svátky)
 • mobilní zařízení můžete zaslat kurýrní doručovací službou nebo poštovní službou EMS, případně po telefonické domluvě je možné i osobní předání
 • po obdržení mobilního zařízení provedeme diagnostiku zařízení, kdy jsme schopni určit typ a rozsah závady, která se na disku vyskytla
 • na základě diagnostiky zpracujeme cenovou nabídku obnovy ztracených dat, odhadneme délku procesu a stanovíme možná rizika
 • po Vaší akceptaci cenové nabídky zahájíme záchranu dat a v domluveném časovém horizontu Vás budeme informovat o průběhu a výsledcích obnovy dat
 • pokud se rozhodnete cenovou nabídku pro obnovu ztracených dat neakceptovat, nic se neděje a zařízení Vám na naše náklady zašleme zpět na Vaši adresu

Ceník a časová náročnost záchrany a obnovy ztracených dat z mobilního telefonu nebo tabletu s OS Android nebo iOS

Ze zkušenosti můžeme říct, že ceník nelze přesně stanovit, protože každý případ obnovy dat je odlišný. Cena se odvíjí od délky řešení, technologické náročnosti a použitého materiálu.

Jiná cena bude u mobilního zařízení se softwarovým poškozením než u zařízení s mechanickým poškozením. Může nastat i situace, kdy se povede pouze částečná obnova dat, v tom případě se i snižuje výsledná cena za záchranu dat.

V případě softwarového poškození zařízení obnova ztracených dat probíhá vykopírováním celé paměti a následně „poskládáním 1 a 0“ do původních souborů. Některé přístroje automaticky data šifrují (kryptují). I v tomto případě je záchrana dat možná, pokud není poškozen řídící čip.

Nechtěné odstranění dat (vymazání, naformátování) má za následek zneviditelnění dat. Obnova dat v tomto případě probíhá úspěšně, pokud se u diagnostiky nezjistí případné komplikace.

Mechanické poškození je řešitelné vykopírováním dat i přes mechanické poškození. V případě neúspěchu se paměťový čip musí vypájet a následně osadit na náhradní řadič a vyčíst. Pro záchranu dat je ještě nutné vykopírovaná data správně poskládat „1 a 0“.

Vyjma nestandardních a velmi složitých případů platí, že je délka obnovy ztracených a poškozených souborů od 3 dnů do 4 týdnů, každý případ je individuální v rozsahu a náročnosti.

Orientační ceník obnovy dat z mobilních zařízení s operačním systémem Android nebo iOS

Diagnostika problému

ZDARMA

Smazaná nebo zformátovaná data

1.500 - 3.000 Kč

(Vysypaný koš, omylem zformátované nosiče dat...)

Softwarová chyba datového média

3.000 - 5.000 Kč

(Počítačové viry, poruchy MBR a boot sektorů (nelze spustit operační systém), chybná partition table u disku SSD, jiná softwarová příčina...)

Hardwarová chyba datového média

4.500 - 15.000 Kč

(Chyba vnější elektroniky, disk se netočí nebo vydává zvuky (cvaká), porucha čtecích hlav, špatná identifikace v BIOS, chyba inicializace RAID (server, NAS), jiná hardwarová příčina...)

Poštovné za odeslání obnovených dat zpět klientovi

ZDARMA
Naše ceny jsou individuální stejně jako přístup řešení problému a vždy záleží na množství dat a stupni poškození.

Běžné příčiny ztráty dat z mobilního zařízení:

 • omylem zformátování nebo smazání dat z mobilního zařízení
 • pád mobilního telefonu nebo tabletu ze stolu nebo střechy automobilu
 • pád mobilního zařízení do bazénu, vany nebo kaluže, polití zařízení nápojem
 • rozkousání mobilníhoho zařízení domácím mazlíčkem

Moc děkuji poskozenadata.cz za obnovu fotek a videí mé milované dcery z mobilního telefonu.
Alena R.

Obnovou dat z firemního mobilu jste nám moc pomohli. Zejména telefonních kontaktů.
František L. a kolektiv

Moc jsem tomu nevěřil. Nyní věřím, data mám zpět a navíc bezpečně zazálohované. Klobouk dolů.
Michal J.

ilustrace - palec nahoru

Úspěšnost záchrany ztracených dat z mobilních zařízení s operačním systémem Android nebo iOS je 85%.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.