Když omylem smažete data Vašich kolegů z firemního HDD

Známe to všichni. Spoustu věcí děláme ve spěchu a snažíme se řešit více věcí naráz. Obrátil se na nás klient, který přesně touto nepozorností omylem demontoval z PC jiný pevný disk (HDD) než původně plánoval a zapojil ho do druhé stanice. Když klient v rámci instalace systému Windows 11 disk formátoval, zpozorněl a uvědomil si, co se právě stalo. Formátoval omylem pevný disk s jinou kapacitou a tudíž smazal veškerý obsah na tomto HDD. Panika. Stres. Disk navíc nebyl jeho soukromý, ale obsahoval data i jiných osob v rámci firmy. Následoval okamžitý hovor na naše telefonní číslo +420 604 535 647 se žádostí o pomoc a záchranu nebo obnovu dat.

Naformátovaný pevný disk jsme ještě ten samý den převzali k expresní diagnostice. Díky diagnostice datového nosiče jsme zjistili, že proběhl velký formát HDD a malý zápis novými daty, kdy si PC připravoval disk k instalaci. Došlo ke ztrátě dat v rozsahu 3 - 5 %. Po 4 hodinách od převzetí disku jsme informovali zákazníka o vysokých šancích na záchranu dat. Došlo k uklidnění situace, odsouhlasení cenové nabídky a zahájení procesu obnovy dat.

Veškerá data, zejména rodinné fotografie ze svatby, Vánoc a dovolené, byly úspěšně obnoveny. Stalo se tak i díky duchapřítomnosti klienta. Okamžitě PC odpojil z provozu – vytažením kabelu ze zásuvky. Na mobilním telefonu následně zjišťoval telefonní kontakt na záchranu a obnovu dat. A už jsme se na řadu dostali my – Poškozená data.

Klientovi jsme zachránili 95% všech dat do 5 pracovních dnů. V tomto případě vše dobře dopadlo a záchrana dat byla úspěšná. Nyní klientovi řešíme způsob zálohování dat, aby se podobná situace již nemohla opakovat.

Děkuji za skvělou spolupráci, zachráněný disk a odšifrovaná data, vše na jedničku.
Lars D.

Rozhodně doporučuji. V jednu chvíli jsem myslela, že jsem o většinu dat přišla a byla z toho velice frustrovaná. Tahle firma ale většinu zachránila a já jsem za to neskutečně vděčná. Nemusela jsem řešit nic. Jediný můj krok bylo zaslání disku. Pan Ryšávka mi vyhověl i s dřívějším odesláním a zakoupením nového disku. Skvělý přístup. Z mé strany naprostá spokojenost. Děkuji. :)
Lucie A.

Dobrý den,
karta mi již došla. Pane Ryšávka, už dlouho jsem se nesetkala s tak milým, vřelým, ochotným a příjemným přístupem!
Moc Vám děkuji a vážím si Vaší ochoty. Budu doporučovat.
Mějte se krásně a ať se daří.
Michaela S.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.