Když omylem smažete data Vašich kolegů z firemního HDD

Známe to všichni. Spoustu věcí děláme ve spěchu a snažíme se řešit více věcí naráz. Obrátil se na nás klient, který přesně touto nepozorností omylem demontoval z PC jiný pevný disk (HDD) než původně plánoval a zapojil ho do druhé stanice. Když klient v rámci instalace systému Windows 11 disk formátoval, zpozorněl a uvědomil si, co se právě stalo. Formátoval omylem pevný disk s jinou kapacitou a tudíž smazal veškerý obsah na tomto HDD. Panika. Stres. Disk navíc nebyl jeho soukromý, ale obsahoval data i jiných osob v rámci firmy. Následoval okamžitý hovor na naše telefonní číslo +420 604 535 647 se žádostí o pomoc a záchranu nebo obnovu dat.

Naformátovaný pevný disk jsme ještě ten samý den převzali k expresní diagnostice. Díky diagnostice datového nosiče jsme zjistili, že proběhl velký formát HDD a malý zápis novými daty, kdy si PC připravoval disk k instalaci. Došlo ke ztrátě dat v rozsahu 3 - 5 %. Po 4 hodinách od převzetí disku jsme informovali zákazníka o vysokých šancích na záchranu dat. Došlo k uklidnění situace, odsouhlasení cenové nabídky a zahájení procesu obnovy dat.

Veškerá data, zejména rodinné fotografie ze svatby, Vánoc a dovolené, byly úspěšně obnoveny. Stalo se tak i díky duchapřítomnosti klienta. Okamžitě PC odpojil z provozu – vytažením kabelu ze zásuvky. Na mobilním telefonu následně zjišťoval telefonní kontakt na záchranu a obnovu dat. A už jsme se na řadu dostali my – Poškozená data.

Klientovi jsme zachránili 95% všech dat do 5 pracovních dnů. V tomto případě vše dobře dopadlo a záchrana dat byla úspěšná. Nyní klientovi řešíme způsob zálohování dat, aby se podobná situace již nemohla opakovat.

Pane Ryšávko,
dnes přišel disk s daty a jsem příjemně překvapen, kolik se Vám toho povedlo zachránit/zachovat. Příjemně mě také překvapilo ručně psané děkování a i to, že jste poslali přenosný disk místo HDD, bude to mít větší užitek, jakmile data přesunu na nové místo. A naposledy děkuji za profesionalitu a za to, že jste ignorovali, co jsem tam měl :) Jestli se stane něco podobného někomu z mých známých, tak Vás určitě doporučím. Ještě jednou děkuji
Daniel B.

Vážený pane Ryšávko,
potvrzuji tímto, že jsem obdržel HDD s obnovenými daty v pořádku. Prošli jsme se synem všechny adresáře a nic podstatného nechybí.
Děkuji Vám za Vaši profesionalitu, vstřícnost a ochotu nejen odbornou, ale i lidskou.
Jsem velice spokojen a budu Vaši firmu doporučovat všem, pokud to bude třeba. Přeji Vám mnoho úspěchů.
S pozdravem a díky
Jan B.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.