Obnova ztracených dat z paměťové karty

Jak zachránit data z SD karty?

Ztráta dat z paměťové karty či přímo smazaná SD karta může být pro každého uživatele nečekaným a frustrujícím okamžikem bez ohledu na to, zda jde o soukromou osobu nebo firemního profesionála. Pokud jste ztratili cenné rodinné fotografie a videa nebo klíčové podnikové informace a dokumenty, zcela jistě vás okamžitě zachvátila panika a stres. Nicméně, nezoufejte! Právě v takových kritických chvílích jsme tu my, abychom vám pomohli. 

Specializujeme se na obnovu ztracených nebo omylem smazaných dat a souborů z paměťových karet a ostatních nosičů dat. Díky našemu špičkovému technickému vybavení a bohatým zkušenostem jsme schopni čelit i těm nejnáročnějším situacím ztráty dat. Vaše cenná data jsou pro nás prioritou, a proto jsme připraveni udělat maximum, abychom vám je vrátili zpět v plném rozsahu. Náš profesionální tým vám poskytne odborné poradenství a individuálně přizpůsobené řešení, abyste se co nejdříve mohli vrátit zpět ke svým důležitým souborům a vzpomínkám. Ponechte své obavy nám a spojte se s námi ještě dnes, abychom společně našli cestu k obnovení vašich ztracených dat.

Paměťové karty jsou všestranným a praktickým datovým nosičem, který najde své využití v mnoha různých aplikacích a zařízeních. Existuje mnoho různých typů paměťových karet, z nichž každá má své vlastní specifikace a použití, ale všechny mají společný cíl - umožnit uživatelům ukládat a snadno přenášet data. Kapacita paměťových karet vždy záleží na typu karty, ale pohybuje se od 256 KB až do kapacity 1 TB (1024 GB).

Zachráníme vaše data z většiny dostupných typů paměťových karet i jednotlivých výrobců. Zde uvádíme nejčastější typy paměťových karet na trhu:

 • SD karty (Secure Digital) - jsou velmi běžné a používají se ve většině fotoaparátů, tabletů a dalších digitálních zařízení. Existují různé velikosti SD karet, jako jsou standardní SD karty, miniSD karty a microSD karty.
 • MicroSD karty - jsou nejmenší z SD karet a používají se v mobilních telefonech, tabletech a dalších zařízeních s omezeným prostorem.
 • CompactFlash karty - jsou používány převážně v profesionálních digitálních fotoaparátech a kamkordérech.
 • Memory Stick - jsou vyráběny společností Sony a používají se především v produktech této značky, jako jsou fotoaparáty, tablety a další zařízení.
 • XD karty (xD Picture Card) - jsou poměrně malé a používají se v digitálních fotoaparátech.
 • CFast karty - jsou novějším formátem karty CompactFlash, který používá technologii SATA pro rychlejší přenos dat.
 • XQD karty - jsou dalším novějším formátem karty, který používá technologii PCIe pro rychlejší přenos dat. Tyto karty se používají v profesionálních fotoaparátech a videokamerách.

Každá z těchto karet má své vlastní výhody a nevýhody, a proto je důležité vybrat správnou kartu pro konkrétní aplikaci a zařízení.

Vedle paměťových karet dovedeme zachránit data také z pevných disků, flash disků, z telefonu či tabletu nebo soubory, které jste vyhodili do koše a smazali. 

Jaký je postup, když ztratím data z paměťové karty?

 • Zkontrolujte, zda je paměťová karta fyzicky v pořádku: Ujistěte se, že karta není poškozená a že je správně vložena do zařízení, ze kterého jste k datům posledně přistupovali.
 • Kontaktujte specialisty na obnovu dat: Pokud máte obavy použít software na obnovu dat nebo pokud je ztráta dat kritická a není možné čekat, kontaktujte profesionální společnost na obnovu dat. Disponujeme specializovanými nástroji, technikami a know-how, které využiváme k obnově dat z paměťových karet.
 • Použijte software na obnovu dat: Existuje mnoho softwarových nástrojů, které mohou pomoci obnovit ztracená data na paměťové kartě. Tyto nástroje mohou být placené nebo zdarma a liší se v úrovni obnovy dat, které mohou poskytnout. Příklady takových nástrojů jsou Recuva, EaseUS Data Recovery Wizard a Stellar Data Recovery.

Jaké jsou nejčastější důvody, které vedou ke ztrátě dat z paměťových karet?

 • Neúmyslné smazání dat: Může se stát, že uživatel omylem smaže soubory z paměťové karty. Tento problém lze řešit také pomocí softwarových nástrojů na obnovu dat.
 • Poškození souborů: Soubory na paměťové kartě mohou být poškozeny kvůli vadnému hardwaru, nesprávnému použití zařízení nebo vlivem škodlivého softwaru.
 • Fyzické poškození karty: Paměťové karty mohou být poškozeny pády, ztrátou nebo přehřátím. To může vést k nečitelnosti dat uložených na kartě.
 • Elektrostatické výboje: Pokud je paměťová karta vystavena elektrostatickému výboji, může to vést k poškození karty a ztrátě dat.
 • Vliv přímého slunečního záření: Sluneční záření může mít vliv na úroveň elektrického náboje v paměťové kartě, což může vést k ztrátě dat.
 • Používání nekvalitních karet: Nekvalitní paměťové karty mají nižší životnost a mohou snadněji selhat, což může vést k ztrátě dat.

Paměťové karty jsou všestranným a praktickým datovým nosičem, který najde své využití v mnoha různých aplikacích a zařízeních. Existuje mnoho různých typů paměťových karet, z nichž každá má své vlastní specifikace a použití, ale všechny mají společný cíl - umožnit uživatelům ukládat a snadno přenášet data. Kapacita paměťových karet vždy záleží na typu karty, ale pohybuje se od 256 KB až do kapacity 1 TB (1024 GB).

Kdo v dnešní době cloudových úložišť, RAID a NAS polí vůbec ještě používá paměťové karty?

Paměťové karty jsou dnes velmi rozšířené a využívají je různé osoby a profesionálové v různých oblastech činnosti. Nejčastější skupiny uživatelů paměťových karet jsou:

 • Fotografové: Paměťové karty jsou velmi populární u fotografů, kteří je používají pro uložení fotografií a videí z fotoaparátů a videokamer.
 • Uživatelé mobilních telefonů a tabletů: Mobilní telefony a tablety využívají paměťové karty k rozšíření interní paměti zařízení. To umožňuje uživatelům ukládat více souborů, jako jsou fotografie, videa, hudba a aplikace.
 • Zvukoví inženýři: Paměťové karty jsou také velmi důležité pro profesionální zvukové inženýry, kteří je používají pro nahrávání a ukládání zvukových souborů.
 • Filmoví tvůrci: Filmoví tvůrci využívají paměťové karty pro ukládání videí, audio souborů, efektů a dalších komponent, které jsou součástí tvorby filmů.
 • IT profesionálové: IT profesionálové mohou používat paměťové karty k ukládání záloh dat, programovacích souborů nebo pro přenos dat mezi různými zařízeními.
 • Hudební producenti: Hudební producenti používají paměťové karty pro ukládání zvukových stop, samplování a dalšího hudebního materiálu.
 • Výzkumníci: Výzkumníci používají paměťové karty pro ukládání dat a informací z výzkumných projektů, jako jsou fotografie, zvukové nahrávky, výsledky testů a další.
ilustrace - vykricnik
Je důležité si uvědomit, že v případě ztráty dat na paměťové kartě je nejlepší co nejdříve přistoupit k obnově dat. Pokud bude karta dále používána nebo pokud na ni budou zapisována nová data, může to vést k trvalé ztrátě dat.

Jaké jsou VÝHODY využití paměťových karet oproti jiným datovým nosičům?

Celkově lze říci, že využití paměťových karet má mnoho výhod v porovnání s jinými datovými nosiči, a je proto velmi populární u mnoha uživatelů:

 • Velikost a portabilita: Paměťové karty jsou velmi malé a lehké, takže se snadno přenášejí a ukládají. Lze je nosit v kapse, peněžence nebo na klíčovém řetízku.
 • Kapacita: Paměťové karty jsou k dispozici v různých kapacitách, což znamená, že na ně lze ukládat velké množství dat, včetně fotografií, videí, hudby a dalších souborů.
 • Rychlost: Některé paměťové karty jsou vybaveny rychlým čtením a zápisem dat, což znamená, že se soubory mohou rychle přenášet mezi různými zařízeními. Některé moderní paměťové karty umožňují velmi rychlý přenos dat, který je výhodný pro přenos velkých souborů, jako jsou například videa v rozlišení 4K nebo 8K.
 • Spolehlivost: Paměťové karty jsou obvykle odolné vůči mechanickému poškození a mohou snášet vysoké teploty, což zvyšuje jejich spolehlivost při ukládání důležitých dat.
 • Kompatibilita: Paměťové karty jsou kompatibilní s mnoha různými zařízeními, jako jsou fotoaparáty, mobilní telefony, tablety, notebooky a další.
 • Cena: Paměťové karty jsou relativně levné v porovnání s jinými datovými nosiči, jako jsou pevné disky nebo flash disky, to znamená, že lze získat velkou kapacitu pro nízkou cenu.

Jaké jsou naopak NEVÝHODY využití paměťových karet oproti jiným datovým nosičům?

I když lze celkově říci, že využití paměťových karet má mnoho výhod, existují také některé nevýhody, které je třeba vzít v úvahu při jejich výběru a používání:

 • Omezená životnost: Paměťové karty mají omezený počet cyklů zápisu, po kterých se mohou začít chovat nepředvídatelně a ztrácet data.
 • Zranitelnost: Paměťové karty jsou méně odolné vůči nárazům a vysokým teplotám, což může způsobit poškození karty a ztrátu dat.
 • Malá velikost: Z důvodu malých rozměrů mohou být paměťové karty snadno ztraceny nebo poškozeny.
 • Pomalé čtení a zápis dat: Některé levnější nebo starší paměťové karty mohou být pomalé při čtení a zápisu dat, což může zpomalit proces přenosu dat.
 • Kompatibilita: Existuje mnoho typů paměťových karet a ne všechna zařízení jsou s každým typem kompatibilní, to může být problém při přenosu dat.
 • Bezpečnost: Paměťové karty mohou být snadno ztraceny nebo odcizeny, takže citlivá data mohou být vystavena riziku zneužití.

Chtěl bych touto cestou poděkovat především technikům za rychlou a bezchybnou záchranu dat z mého disku.
Antonín B.

Pane Ryšávko,
dovolte mi touto cestou Vám i Vašim kolegům poděkovat za úspěšnou a hlavně rychlou záchranu rodinných dat z dovolené.
Budu Vás doporučovat.
Jaromír H.

Velmi dobrá firma - diagnostika zdarma, navrženy možnosti řešení záchrany dat z Android telefonu s profesionálním vysvětlením postupu, možnost volby řešení bez vnucování, bezproblémové vrácení telefonu bez provedení opravy. Doporučuji
Václav S.

ilustrace - palec nahoru

Dosahujeme 95% úspěšnosti u obnovy dat z paměťových karet.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.