OBNOVA SMAZANÝCH FOTEK

Jak obnovit smazané fotky?

Ztráta rodinných nebo pracovních fotografií je v obou případech velmi stresující okolnost. Cena je mnohdy nevyčíslitelná. V dnešním moderním světě elektroniky je pořizování fotografií, videí nebo zvukových souborů otázkou vteřin. Bohužel otázkou vteřin je i jejich ztráta. Jak tedy získat zpět smazané fotky?

Přišli jste o důležité nebo cenné fotografie a chcete mít stoprocentní jistotu, že nedojde k ještě větší ztrátě dat? Kontaktujte nás, je důležité co nejdříve jednat. Proč?

 • zvýší se šance na úspěšnou obnovu dat, zejména pokud jde o ztrátu důležitých firemních nebo soukromých citlivých fotografií
 • jako odborníci v oboru záchrany a obnovy dat Vám zajistíme maximální výtěžnost dat s minimálním rizikem poškození paměťového média nebo další ztrátou dat a souborů
 • máme větší zkušenosti a zdroje pro obnovu dat, která by mohla být obtížně obnovitelná pomocí běžného software
 • zajistíme vysokou úroveň zabezpečení ochrany citlivých dat
 • obnovíme ztracená data i ze zařízení, kde je podezření na fyzické poškození, v tomto případě se nedoporučuje používat software na obnovu dat 

Jak najít smazané fotky?

Existuje několik způsobů, jak najít a obnovit smazané fotky. Záleží na tom, jak byla data smazána a na jakém zařízení jsou uložena.

Jak obnovit smazané fotky z mobilu s operačním systémem Android nebo iOS?

Obnovení smazaných fotek z mobilního telefonu s operačním systémem Android nebo iOS je možné pomocí následujících kroků:

 • ANDROID: Pokud jste smazali fotky z interní paměti telefonu, můžete se pokusit obnovit je z koše. Některé telefony mají vlastní koš, kam se smazané soubory ukládají. Jiné mohou mít aplikaci pro obnovu dat, kterou můžete stáhnout z obchodu Play. Pokud nic z toho nefunguje, můžete se pokusit obnovit fotky pomocí speciálního software pro obnovu dat, který lze stáhnout z internetu a nainstalovat na počítač.)
 • iOS: Pokud jste smazali fotky z aplikace Fotky na iPhone nebo iPad, mohou být fotky stále uloženy v aplikaci Recently Deleted. Otevřete aplikaci Fotky, klepněte na Albums a poté na Recently Deleted. Zde byste měli vidět smazané fotky, které ještě nebyly trvale vymazány. Můžete je obnovit klepnutím na tlačítko "Obnovit" nebo je trvale vymazat klepnutím na tlačítko "Vymazat". Pokud fotky nejsou k dispozici v Recently Deleted, můžete se pokusit obnovit je pomocí speciálního software pro obnovu dat nebo zálohy z iTunes nebo iCloud.
 • Fotky by měly být obnoveny na původní umístění, kde byly původně uloženy.

Pokud jste fotky smazali z koše a už je tam nenajdete, můžete zkusit použít software pro obnovu souborů, jako je Recuva nebo EaseUS Data Recovery.

Jak získat smazané fotky z mobilu, jsme si řekli. Co dalšího ale nejčastěji obnovujeme?

 • firemní projekty, diplomové práce, fotky a videa z notebooků a počítačů s operačním systémem Windows, Apple, Linux, …
 • z mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android, iOS nebo Windows
 • smazané a odstraněné emaily z poštovních klientů, jako je Outlook, Thunderbird, Apple Mail a jiné

Z jakých zařízení Vám jsme schopni obnovit smazané fotky?

Smazané fotky Vám dokážeme obnovit z mobilního telefonu, tabletu, notebooku, z pevných disků (HDD i SSD, externích pevných disků), z SD karet i flash disků, z Koše nebo již vysypaného Koše.

Nejčastěji obnovujeme smazané a ztracené fotografie z mobilních telefonů s operačním systémem Android nebo iOS, z tabletů, notebooků a počítačů se systémem Windows nebo Linux, iPad nebo Mac.

Jaké jsou nejčastější důvody smazání fotek?

K obnově smazaných fotek a dat z Koše nejčastěji dochází v těchto případech:

 • softwarové poškození – chybná aktualizace OS, zcizení dat nebo pokud se obětí ransomware (tzv. vyděračský software nebo program, který zašifruje data v systému a od oběti žádá výkupné za obnovení přístupu)
 • chyba uživatele – omylem smazaná data, naformátovaná karta nebo interní paměť, uvedení do továrního nastavení, připojení přístroje k jinému zařízení, jehož vlivem dojde k zneviditelnění souborů nebo smazání dat

POVEDLO SE MI SMAZAT FOTKY

Jak mohu okamžitě minimalizovat škody?

 • zařízení co nejrychleji vypněte a už jej znovu nezapínejte
 • nepoužívejte stejné zařízení ke stažení programu na obnovu dat, jelikož instalace programu může přepsat „zneviditelněná“ data
 • zapište si jak a kdy k poruše došlo, např. omylem jsem mobilní zařízení naformátoval/a, zařízení se sice zapne, ale nevidím svá data
 • kontaktujte nás a my se postaráme o vše ostatní

Průběh obnovy smazaných fotek:

 • každá záchrana dat, fotografií, videí, dokumentů, poznámek a jiných ztracených souborů začíná diagnostikou zařízení
 • diagnostiku provádíme ZDARMA do 24 hod od doručení zařízení (v běžný pracovní den, nevztahuje se na víkendy a svátky)
 • zařízení můžete zaslat kurýrní doručovací službou nebo poštovní službou EMS, případně po telefonické domluvě je možné i osobní předání
 • po obdržení zařízení provedeme diagnostiku zařízení, kdy jsme schopni určit typ a rozsah závady, která se na disku vyskytla
 • na základě diagnostiky zpracujeme cenovou nabídku obnovy ztracených dat, odhadneme délku procesu a stanovíme možná rizika
 • po Vaší akceptaci cenové nabídky zahájíme záchranu dat a v domluveném časovém horizontu Vás budeme informovat o průběhu a výsledcích obnovy dat
 • pokud se rozhodnete cenovou nabídku pro obnovu ztracených dat neakceptovat, nic se neděje a zařízení Vám na naše náklady zašleme zpět na Vaši adresu
ilustrace - vykricnik
Je důležité si uvědomit, že úspěšnost obnovení dat závisí na mnoha faktorech, jako je stav paměti telefonu/tabletu/notebooku/počítače a doba od smazání fotek. Je také důležité, abyste neukládali další data do zařízení, dokud se nepokusíte fotky obnovit, jinak by mohlo dojít k přepsání dat a fotky by již nebyly obnovitelné.

Ceník a časová náročnost záchrany a obnovy smazaných fotek

Ze zkušenosti můžeme říct, že ceník nelze přesně stanovit, protože každý případ obnovy dat je odlišný. Cena se odvíjí od délky řešení, technologické náročnosti a použitého materiálu. Může nastat i situace, kdy se povede pouze částečná obnova dat, v tom případě se i snižuje výsledná cena za záchranu dat.

Nechtěné odstranění dat (vymazání, naformátování) má za následek zneviditelnění dat. Obnova dat v tomto případě probíhá úspěšně, pokud se u diagnostiky nezjistí případné komplikace.

Vyjma nestandardních a velmi složitých případů platí, že je délka obnovy ztracených a poškozených souborů od 3 dnů do 4 týdnů, každý případ je individuální v rozsahu a náročnosti.

Orientační ceník obnovy dat:

Diagnostika problému

ZDARMA

Smazaná nebo zformátovaná data

1.500 - 3.000 Kč

(Vysypaný koš, omylem zformátované nosiče dat...)

Softwarová chyba datového média

3.000 - 5.000 Kč

(Počítačové viry, poruchy MBR a boot sektorů (nelze spustit operační systém), chybná partition table u disku SSD, jiná softwarová příčina...)

Hardwarová chyba datového média

4.500 - 15.000 Kč

(Chyba vnější elektroniky, disk se netočí nebo vydává zvuky (cvaká), porucha čtecích hlav, špatná identifikace v BIOS, chyba inicializace RAID (server, NAS), jiná hardwarová příčina...)

Poštovné za odeslání obnovených dat zpět klientovi

ZDARMA
Naše ceny jsou individuální stejně jako přístup řešení problému a vždy záleží na množství dat a stupni poškození.

To štěstí, když jsme se dozvěděli, že jsou naše data zpět, je nepopsatelné.
Děkujeme
Manželé N.

Dobrý den, pane Ryšávko,
hlásím, že dodávka mi byla v pořádku doručena a data jsou čitelná. Děkuji Vám za perfektní službu.
Petr K.

Velmi dobrá firma - diagnostika zdarma, navrženy možnosti řešení záchrany dat z Android telefonu s profesionálním vysvětlením postupu, možnost volby řešení bez vnucování, bezproblémové vrácení telefonu bez provedení opravy. Doporučuji
Václav S.

ilustrace - palec nahoru

Úspěšnost obnovy smazaných fotek je 85 %.

NA ZTRACENÁ DATA JSME ODBORNÍCI

Specializujeme se na obnovu smazaných souborů a dat z HDD a SSD disků (pevných disků nebo hard disků) a ostatních datových nosičů, jako jsou externí pevné disky, Flash disky, SD karty, CD/DVD, diskety. Zajistíme obnovu smazaných fotek, videí, zpráv a kontaktů z mobilních zařízení s operačním systémem iOS i Android. Umíme obnovit soubory z vysypaného koše, zformátovaná data nebo smazané zprávy z WhatsApp.

Bc. Jan Ryšávka

Honza má více než desetiletou praxi se správou počítačů a serverů, hardwaru, operačními systémy a uživatelským komfortem. Zná potřeby zákazníků a umí jim pečlivě naslouchat. Postupně se vyprofiloval na analýzu havárií datových zařízení, jejich předcházení a důslednému zálohování. Svými znalostmi a kontakty v tomto oboru vyniká a rovněž úzce spolupracuje s ostatními hráči v České republice i zahraničí. Má silného obchodního ducha a jako někdejší sportovec i silný smysl pro fair play.